PROJEKTY AKTUALNOŚCI I I PRACOWNIA I KONTAKT

PC1  I  TETRIS

KOWNO, LITWA

Lokalizacja: Kowno, Litwa Projekt: Akademik modułowy, 2014 Architekt: Daria Achtelik Status: konkurs Powierzchnia modułu jednoosobowego: 27 m2 Powierzchnia modułu dwuosobowego: 52 m2 Powierzchnia jednej grupy modułów: 162 m2 Część prywatna: 3240 m2 Część publiczna: 648 m2 Całkowita powierzchnia: 3888 m2

Projekt stworzony na międzynarodowy konkurs ogłoszony przez Ryterna Modul. Zadaniem było zaprojektowanie całego zespołu budynków należących do kampusu. Budynki opierały się na module o wyznaczonych rozmiarach określonych przez organizatorów konkursu. Jeden budynek składa się z sześciu modułów -  cztery części jednoosobowe, jedna część dwuosobowa.

 

Zaprojektowano dwadzieścia cztery budynki, w tym  cztery do użytku publicznego, dla wszystkich mieszkańców akademików. Znajdują się w nich m.in. takie pomieszczenia jak recepcja, siłownie, sale multimedialne, kuchnie, pralnie, biblioteka. Dwadzieścia pozostałych budynków przeznaczone są na część mieszkalną. Moduły podzielono na pokoje jednoosobowe, dwuosobowe oraz dla osób niepełnosprawnych. Do każdego modułu przypisana jest część zewnętrzna wejściowa i tarasowa. Każdy student posiada jeden moduł, składający się z trzech części, dwóch pełnych i jednej przeszklonej. Części dzielą się na strefę wejściową, sanitarną, dzienną z aneksem kuchennym oraz część sypialną. Kampus posiada dwie części zielone- pierwsza z nich znajduję się w centrum projektowanego kompleksu zaś druga na tarasach.